Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Jak wybrać kask dla dziecka?
Jak wybrać kask dla dziecka?

Jaki kask wybrać dla dziecka?

Bo przecież powinno mieć kask, prawda? Oczywiście! Prawdopodobieństwo urazów i wypadków u dzieci jest większe niż u dorosłych. Różnorodność sytuacji niebezpiecznych u dzieci również jest bardziej urozmaicona i nieprzewidywalna niż w naszej dorosłej rzeczywistości. Zatem...

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Po pierwsze - anatomiczne dopasowanie kasku do głowy dziecka. Ta kwestia stanowi know-how każdego producenta. Sprzedaliśmy setki kasków dlatego możemy polecić Wam sprawdzone i dobre marki takie jak Woom, Micro, Scoot&Ride.

Po drugie - powierzchnia osłonięcia głowy dziecka. Dziecko może uderzyć się lub otrzeć w sposób dla nas niewiarygodny, dlatego im większą powierzchnię głowy osłoni kask tym bardziej będzie spełniał rzeczywistą funkcję ochronną. Byle co na głowie może wyglądać dobrze, ale nie chronić wiele. Złotym środkiem między kaskiem typu full-face a bezużytecznym „czopkiem” jest orzeszek. Dobrze chroni przód, tył oraz boki głowy. Dobry orzeszek musi być właściwie wyprofilowany zwłaszcza wokół uszu – musi zapewnić komfort i nie ocierać dziecka.

Po trzecie - technologia i jakość wykonania. I nie chodzi tu tylko o design i kolory, ale o to czy warstwy kasku są prawidłowo dobrane pod kątem ich grubości i połączenia. Najlepszą opcją dla dzieci jest technologia „in-mould”, która łączy trwale skorupę z pianką na całej czaszy kasku. Dzięki temu połączeniu warstwy działają synergicznie przez co ściana kasku może być cieńsza, a kask odrobinę lżejszy. Posiadanie certyfikatu bezpieczeństwa jest warunkiem obowiązkowym.

Po czwarte – detale. Szczegóły mają duże znaczenie. Zapięcie magnetyczne będzie lepsze od klasycznej klamry, bo minimalizuje ryzyko przyszczypnięcia skóry przy zamykaniu. Wymienne pady antyotarciowe wewnątrz pozwolą na lepsze utrzymanie higieny. Regulowane paski dają większe możliwości dopasowania i uzyskania większego komfortu. Odpowiednia wentylacja jest podstawą – dodatkowo otwory z przodu powinny być zasłonięte moskitierą, co chroni przed owadami. Światełko z tyłu wzmacnia widoczność wieczorami i nocą oraz...stanowi często kartę przetargową używaną, aby zachęcić dziecko do założenia i noszenia swojego pierwszego kasku.

JAK DOBRAĆ ROZMIAR KASKU DO GŁOWY DZIECKA?

Należy zmierzyć obwód głowy posługując się albo centymetrem krawieckim albo kawałkiem sznurka. Zaczynamy od czoła ok. 2 cm nad łukiem brwiowym. Następie mierzymy obwód w linii nad uchem, z tyłu i z powrotem do czoła do punktu z którego zaczęliśmy. Jeśli mierzymy miarą – wynik znamy od razu, jeśli sznurkiem – musimy zmierzyć długość sznurka od początku do końca. Ważne!!! jest to, żeby linia pomiaru była prosta tj. nie zaginamy jej w dół za uchem ponieważ musi odpowiadać usytuowaniu dolnej krawędzi kasku.

Jest oczywiście jeszcze kilka spraw, które warto wziąć pod uwagę. Masz pytania - zadzwoń do nas: 690 999 346 - chętnie doradzimy :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
sklep@velokids.pl 690 999 346
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl