Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Komfort i bezpieczeństwo
Komfort i bezpieczeństwo

W podróżach miejsce na rzeczy zawsze jest dobrem deficytowym. Jak wielkiego auta osobowego byśmy nie mieli, miejsca na bagaż zawsze będzie nam z czasem brakować. Szczególnie jeśli jedziemy w podróż z dziećmi lub pakujemy się na dłuższy wypoczynek. To naturalne, że oprócz najpotrzebniejszych rzeczy - chcemy ze sobą zabrać to, co na co dzień daje nam komfort i pozwala się odprężyć. Jak znaleźć sposób na „powiększenie” samochodu?

DOMEK NA...DACHU

Tak bagażniki dachowe nazywają zazwyczaj dzieci. Boxy są sprawdzonym sposobem pozwalającym na zapakowanie dodatkowego bagażu. Często w box wrzuca się bagaż nieformatowy, gabaryt lub drobnicę, która w przeciwnym razie zajęłaby każdą szparę w kabinie auta. Często box zakłada się po raz pierwszy przed podróżą, a po niej pozostaje na dachu na dłużej. Trudno przecież zrezygnować z oczywistej korzyści i wielu zalet dodatkowej i funkcjonalnej przestrzeni. Niech służy! Oczywiście bezpiecznie i bez niepotrzebnych komplikacji.

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Zakup boxa jest ważną decyzją, którą warto dobrze zanalizować. Z własnego doświadczenia możemy zaświadczyć, że zaopatrzenie się w sprzęt renomowanego producenta, jakim bez wątpienia jest w przypadku boxów dachowych marka THULE, rozwiązuje wiele kwestii już na starcie. Dodatkowo zawsze rekomendujemy, żeby bezpośrednio po zakupie zapoznać się z instrukcją obsługi. Zwłaszcza jeśli jest intuicyjna i dobrze wizualizuje zawarte wskazówki.

CO ROBIĆ, CZEGO UNIKAĆ?

Przyznajemy, że nasza słabością jest to, że zawsze chcielibyśmy Wam pomóc i ułatwić wybór. Ulegniemy tej słabości również i tym razem. Na podstawie instrukcji do boxów serii Motion XT, wytłumaczymy kluczowe zagadnienia dotyczące rozważań nad optymalnym zakupem i bezpiecznym użytkowaniem boxów.

MONTAŻ

Box dachowy montujemy na belkach bagażnika podstawowego, które z kolej są przymocowane do relingów pojazdu. Thule posiada szeroki asortyment belek i systemów mocowania, ale pozwólcie, że tą kwestia zajmiemy się kiedyś, a tu zaznaczymy, że każde zdjęcie i zamontowanie boxa na dachu, może być bajecznie proste jeżeli jest on wyposażony w dobrze przemyślany system montażu. W Thule pod nazwą PowerClick znajdujemy rozwiązanie idealne – szybkie, proste, bez narzędzie i dodatkowo sygnalizuje poprawność montażu charakterystycznym kliknięciem,

ZASADY JAZDY

Skoro jesteśmy przy jeździe – z boxem jest ona wygodna i bez odczuwalnej różnicy, o ile wyobraźnia kierującego akceptuje pewne zasady. Poniższe grafiki najlepiej zobrazują Wam o czym mowa.

Ważną sprawą podczas użytkowania boxu jest również pewność prawidłowego zamknięcia klapy. W Thule Motion występują aż trzy zatrzaski, które gwarantują, że podczas jazdy box się nie otworzy, a Wasze rzeczy nie wylecą na drogę.

BAGAŻ

Często spotykamy się z pytaniem – co mogę zabrać w box. Naszym zdaniem, lepszym pytaniem jest czego zabrać nie można, a przynajmniej nie wypada. I tu, ku niezadowoleniu najmłodszych uzupełnimy, że w boxach nie przewozimy ludzi ani zwierząt.

A skoro jesteśmy przy bagażu – pamiętajcie, żeby go do prawidłowo ułożyć i zabezpieczyć taśmami, które w przypadku Thule Motion XT otrzymujesz w komplecie. Dodatkowym atutem będą na pewno jednolite, dopasowane do boxa torby podróżne. Zestaw toreb/plecaków Thule GoPack umożliwia personalizację bagażu, poprawia tempo jego znajdowania oraz zwiększa estetykę i klarowność pakowania.

 

KIEDY TRZEBA ŚCIĄGNĄĆ

Najczęściej podnoszonym argumentem za zdejmowaniem boxu jest redukcja zużycia paliwa oraz poziomu hałasu. Z paliwem to owszem – z boxem spalisz więcej, ale w przypadku produktów Thule nie jest to wielka różnica, a to za sprawą dopracowanej aerodynamiki. Tak więc akceptacja kosztów jest tu kwestią indywidualną. Wydaje się, że coraz więcej osób jeździ z boxami założonymi na dachach cały czas. Korzyści odczuwalnie rekompensują koszty. Jeżeli chodzi o hałas, to naszym zdaniem trzeba mieć wybitny słuch, by usłyszeć różnice między jazda z boxem Thule i bez niego. Oczywiście pod warunkiem, że zamontujesz go poprawnie. Ale… Jest kilka sytuacji, w których musisz pamiętać o zdjęciu boxu z dachu swojego auta – myjnia, wjazd do parkingu podziemnego i wjazd do niskiego bagażu. Obowiązkowo zmierz wysokość całkowitą niezaładowanego auta z zamontowanym boxem i zapisz ją na instrukcji, którą najlepiej miej zawsze w aucie. To się naprawdę przydaje.

PRZECHOWYWANIE

Niby oczywiste, ale jak zawsze są niuanse, które trzeba wziąć pod uwagę, żeby nie zepsuć sobie wyjazdu. Po pierwsze pamiętaj, że boxy są wykonane z mocnego syntetyka, który wytrzyma wstrząsy, uderzenia, UV, mrozy i deszcze, ale wysoka temperatura przy niewłaściwym sposobie przechowywania lub parkowaniu pod szklanymi dachami działającymi jak soczewka nie będą sprzyjać żywotności twojego bagażnika. 

SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ!

Ale najlepiej nie pod wiatr. A na pewno nigdy, przenigdy nie otwieraj boxu stojąc na jezdni. Inżynierowie Thule dali ci możliwość obustronnego otwarcia bagażnika - bezpieczeństwo i wygoda w jednym.

 

Przedstawiliśmy Wam kilka najważniejszych związanych z bezpiecznym i trwałym użytkowaniem boxów dachowych Thule, które gorąco Wam rekomendujemy. Możemy, bo sami używamy. O pozostałych kwestiach, których nie ma już zbyt wiele - doczytacie sami w instrukcji obsługi, która jest bardzo pomocnym źródłem informacji technicznych i krok po kroku pomoże Wam bez trudności zamontować Wasz nowy box na samochodzie. W razie pytań, jak zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 Na koniec - krótki filmik z montaży bagażnika serii Motion XT

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
sklep@velokids.pl 690 999 346
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl