Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Przyczepka rowerowa dla osób z niepełnosprawnością
Niepełnosprawność - Aktywność

NA WSZYSTKO ZNAJDZIE SIĘ ODPOWIEDNI SPOSÓB.

Coraz częściej na ulicach miast, miasteczek, wsi, na ścieżkach rowerowych, spotykamy wielofunkcyjne przyczepki dla dzieci. Przyczepki te, dzięki swoim funkcjonalnościom cieszą miłośników spacerów, cieszą biegaczy, cieszą rowerzystów, a nawet pasjonatów białego szaleństwa w formie narciarstwa biegowego. Obserwujemy iż to jeden z doskonałych sposobów na kontynuację aktywnego trybu życia wraz z najmłodszymi członkami rodziny. Bo jak wiadomo:

czym skorupka za młodu nasiąknie…” :)

Bywa że właśnie ten pomysł na aktywność staję się pomocny w realizacji planów związanych z rozpoczęciem lub powrotem do treningów.

POTRZEBY SPECJALNE

Pewnie nikogo nie trzeba przekonywać o jakże istotnej roli ruchu, aktywności fizycznej będącej jednym z kluczowych warunków prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. I o ile osoby, których sprawność nie jest niczym ograniczona, mają olbrzymie możliwości w dziedzinie aktywności fizycznej, przeróżnych form ruchu, często nie potrzebujących żadnych nakładów finansowych, o tyle Ci z nas, którzy borykają się z trudnościami ograniczającymi, uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się, ich rodzice, opiekunowie nie mają już takiego wyboru.

Nierzadko stworzenie warunków do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, poza rehabilitacyjnej, tej najmniejszej, codziennej, choćby wyjazdu na spacer, ruszenie w choćby niedługą rowerową wyprawę związane jest z zakupem drogiego sprzętu, a czasem jest po prostu niemożliwe. Dlatego gdy w zeszłym roku przyszła do nas Pani Agnieszka, której pasją jest bieganie, udział w różnych zawodach związanych z tą dyscypliną, a która miała wielkie pragnienie aby wspólnie ze swym synem Mikołajem kontynuować swoje biegowe wyprawy ale i spokojniejsze spacery, postanowiliśmy znaleźć alternatywę do znanych wózków dla osób z niepełnosprawnością. Jak pewnie można wywnioskować z wcześniejszego zdania, Mikołaj jest osobą z niepełnosprawnością. Do tego wzrost, który osiągnął nie pozwolił mu na korzystanie z popularnych przyczepek rowerowych dostępnych na rynku.

WIEMY JAK!

Po zapoznaniu się z kilkoma producentami wybór padł na Kanadę. A dokładnie na kanadyjską markę WIKE produkującą przyczepki z serii Special Need Large 3 w 1.

Patrząc na tradycyjne wózki dla osób z niepełnosprawnością, począwszy od ich ceny przez wagę i dość niełatwy sposób składania, transportu a z drugiej strony biorąc pod uwagę opinie użytkowników wspomnianej przyczepki 3 w 1 stwierdzamy iż ten produkt zasługuje na miano godnej, bardziej funkcjonalnej, mobilnej alternatywy.

Przyczepki są dostępne w dwóch rozmiarach: WIKE LARGE oraz WIKE X LARGE i mogą z nich korzystać osoby o wadzę do 68 kg i aż 178 cm wzrostu.

Szczegóły oraz istotne parametry techniczne można prześledzić TUTAJ.

AKTYWNOŚĆ DLA WSZYSTKICH

Relację z pierwszych wypraw p. Agnieszki i Mikołaja znajdziesz na FB Miki Team

Ten uśmiech napawa optymizmem!

Dlatego chcemy dotrzeć z informacją o tej przyczepce do jak największej ilości osób, którzy być może stoją przed wyborem, kupnem specjalistycznego, ciężkiego wózka, do tych, którzy zastanawiają się „czy nie ma czegoś lżejszego, bardziej funkcjonalnego”. Dlatego, jeśli poszukujesz takiej przyczepki to zapraszamy na konsultacje.

A może znasz kogoś, kto szuka alternatywy dla topornych produktów to przekaż proszę link do tego artykułu, adres naszej strony, numer telefonu do nas a my chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Na koniec nasz film, w którym pokazujemy to co najważniejsze w Wike Large 3w1 - miłego oglądania!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
sklep@velokids.pl 690 999 346
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl